Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


З історії гейш


Як відомо, в Японії існують дівчата, які покликані розважати гостей (чоловіків і жінок) співом, танцями, бесідами на будь-яку тему, а іноді і легким фліртом. Їх називають гейшами. Вони з’явилися у 18 столітті, проте, виявляється, до цього часу гейшами були тільки чоловіки...

Основна робота дівчини-гейші полягає в тому, щоб проводити банкети в реканах (готелях у традиційному японському стилі) і традиційних японських ресторанах, де вона виступає господаркою заходу. Майже тим же повинні були займатися і чоловіки-гейші. Вони також розважали гостей, проте їх клієнтами виступали виключно чоловіки, що прийшли в будинок розпусти. Поки чоловік чекав виходу куртизанки, його проведення часу скрашував чоловік-гейша, який розповідав гостю непристойні жарти і співав народні пісні.

Так було приблизно до 1750 року, коли з’явилася Касен — перша жінка-гейша. Спочатку вона була куртизанкою в публічному домі Фукагави (район Токіо), однак змогла розплатитися з боргами і стати вільною. Касен почала виступати з піснями і грою на сямісен (японському щипковому музичному інструменті), і це швидко зробило її популярною серед чоловіків, які відвідують Фукагаву. Незабаром такий спосіб розваги для чоловіків використовувався в інших японських районах. І після цього стали з’являтися дівчата, що розважають чоловіків лише за допомогою своїх акторських талантів.

 


*

Дизайн Валентин Iванов