Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


Тиск і холестерин


Для чого потрібно знати рівень холестерину?

Між ризиком інфаркту і рівнем холестерину існує прямий зв’язок. Здавши аналіз крові, ви одержите дані про кількість і якість свого холестерину. На бланку аналізу вказуються і реальні значення, і норма. Відхилення від норми в лабораторії завжди підкреслюють, ви одразу побачите, чи є привід звернутися до лікаря.

Що таке дженерик?

Дженерик — препарат, скопійований з оригінального. Коли термін патенту оригінальних ліків закінчується, будь-який виробник має право його копіювати. Саме копіювати, а не користуватися оригінальними технологіями. Візьмемо для прикладу добре відомий препарат від тиску ренітек, зроблений на основі анаприлу.

Коли термін патенту закінчився, багато фірм-виробників почали його копіювати. Нині нараховується понад 60 анаприлів з різними назвами, тобто дженериків. Пацієнти запитують, чи можна замінити ліки, виписані лікарем, на аналогічні, але дешевші? На прикладі анаприлу можна сказати, що з 60 дженериків тільки 3-4 майже еквіваленті оригінальному ренітеку. Копію і оригінал об’єднує тільки одне — діюча речовина анаприл. А якість дженерика залежить і від кількості діючої речовини, і від його виду, і від наповнювачів. Еналап-рил зараз можна купити і за 300 рублів, і за 5, але ефективність цих дженериків вам ніхто не гарантує.

Як правильно виміряти тиск

Щоб одержувати правильні показники, тиск треба виміряти тричі з інтервалом в 1-2 хвилини, рівно дихати, сидіти прямо, не закидаючи ногу на ногу. Перший раз краще вимірювати тиск після 10-хвилинного відпочинку, коли заспокоїтеся і розслабитеся. Вираховуючи середні показники трьох вимірів, ви дізнаєтесь про свій реальний тиск.

Чому треба вимірювати саме тричі? Тому що при дотриманні цього правила позамежних показників набагато менше. Адже, буває, людина поміряла тиск, а у неї 180 на 100. Вона лякається, приймає, припустимо, коринфар, і втрачає свідомість.

Якщо нічого лякаючого немає і серце не болить, поміряйте тиск тричі. У 50% випадків після короткого відпочинку він стає нормальним.

Вілкова, джерело «РГ»

 


*

Дизайн Валентин Iванов