Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


Рання сивина — ознака міцного здоров’я


Звучить парадоксально, але рання сивина у чоловіків — ще далеко не ознака передчасного старіння організму, а показник міцного здоров’я.

Вчені переконані, що поява сивого волосся в чоловічій шевелюрі вказує на міцне здоров’я і довголіття. Результати досліджень показали зв’язок між кольором волосся і загальним станом організму. Цей висновок передбачуваний, оскільки всі органи і системи людського організму працюють як цілісна система, будучи пов’язані один з одним.

Між синтезом феомеланіна, який надає волоссю червоний і каштановий відтінки і еумеланіна, що дає коричневий і чорний колір волосся, і швидкістю руйнування клітин, тобто процесом старіння, існує пряма залежність.

Синтез феомеланіна відбувається за присутності глутатіону. Він є одним з найважливіших внутрішньоклітинних антиоксидантів. При його нестачі в зрілому віці зростає інтенсивність окисного руйнування клітинних структур, тобто процеси старіння прискорюються. При цьому для синтезу еумеланіна в організмі глутатіон не потрібен.

З віком інтенсивність окислювальних процесів в організмі зростає, а рівень глутатіону знижується. Останнє дослідження показало, що присутність сивини та високий рівень глутатіону в людському організмі, і отже, інтенсивніші антиокислювальні процеси є взаємопов’язаними явищами у зрілому і літньому віці. Вчені дійшли висновку, що сиве волосся — це ознака не прискореного старіння організму, а міцного здоров’я володаря білої шевелюри.


*

Дизайн Валентин Iванов